پورتال اداره آموزش وپرورش استان گيلان
کدمطلب: opQcMU0w      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ ۱۴:۰۰:۴۵      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۵۹
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان:

بیشترین تعداد بانوان شاغل، در آموزش و پرورش مشغول به کار هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: بخش عمده ای از دانش آموزان و فرهنگیان را بانوان تشکیل می دهند و این حاکی از نقش بی بدیل بانوان در آموزش و پرورش است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، مهدی حاجتی در جلسه مشاوران امور بانوان آموزش و پرورش استان،  گفت: باید با ایجاد انگیزه و امنیت فرهنگی بتوانیم زمینه رشد و شکوفایی بانوان را فراهم کنیم. وی با اشاره به وظیفه مضاعف بانوان شاغل یادآور شد: زنان علاوه بر مسئولیتهای اداری در خانه نیز، ایفاگر نقش همسری و مادری هستند و با حمایت از آنان می توانیم قابلیتهای آنان را افزایش دهیم. مدیر کل آموزش و پرورش گیلان با یادآوری نقش بانوان در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده است هر وقت در سپردن مسئولیتها به خانم ها اعتماد کردیم آنها در انجام کارهای بزرگ موفّق بوده اند. حاجتی با اشاره به استفاده از قابلیت بانوان در آموزش و پرورش گفت: علاوه بر حضور اثرگذار بانوان در فضاهای آموزشی ، در بخش ستادی هم از توانمندی خانم ها استفاده شده است،  به طوریکه حضور چهار مشاور مدیرکل از میان بانوان  و سایر پست های مدیریتی در مناطق مختلف ، نشان از توجه آموزش و پرورش به این قشر موثر جامعه است. وی خطاب به مشاوران امور بانوان گفت: شما پل ارتباطی مناسبی  بین مدرسه و تصمیم گیران در حوزه های ستادی هستید ،با ارائه طرح های کاربردی آموزش و پرورش را در حل مشکلات دختران و زنان ، یاری دهید. وی با تأکید بر ضرورت تدوین قوانین حمایتی از بانوان  خاطرنشان کرد: با تصویب این قوانین ، زمینه حضور بانوان در فرآیند تصمیم سازی کلان مدیریتی فراهم می شود. مدیرکل آموزش و پرورش گیلان افزود: در استفاده از فضاهای مجازی هم باید با دانش آموزان به شیوه های اقناعی برخورد کنیم و در این راستا امور بانوان نقش مهمی در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی می تواند داشته باشد.

فاطمه احسانبخش مشاور امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان هم در این مراسم گفت: ایجاد وفاق و افزایش تعامل بین مجموعه بانوان ستادی در جهت هم افزایی بیشتر و کمک در جهت حقوق  امور بانوان  از رئوس برنامه های مشاور امور بانوان است. وی افزود: تقسیم 34 منطقه آموزش و پرورش به 6 قطب مختلف جهت اجرای طرح های ابتکاری از جمله این برنامه هاست.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه