پورتال اداره آموزش وپرورش استان گيلان
کدمطلب: wQI9iAew      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ ۱۳:۳۴:۳۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۴۶
مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش:

تعهدات بیمه تکمیلی درمان فرهنگیان در سال جاری اعلام شد

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از تعهدات بیمه تکمیلی درمان فرهنگیان طی سال جاری خبر داد و گفت: این تعهدات در قیاس با سال گذشته در مواردي نظير بيماري هاي صعب العلاج و پر هزينه، زايمان، عينك و ليزيك افزايش يافته است.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از معاونت توسعه مديريت و پشتيباني، گودرز كريمي فر مدیر کل تعاون و پشتیبانی، از اجرای قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان به روش صندوق درمان تکمیلی از ابتدای خرداد ماه سال 95 تا پایان شهریور ماه سال جاری سخن گفت و افزود: طی این دوره يك ساله بیش از 7 میلیون پرونده و سند پزشکی دریافتی، رسیدگی و هزینه‌های درمانی بیمه شدگان پرداخت شده است.

كريمي‌فر خاطر نشان کرد: بر اساس اسناد و مدارک موجود به طور متوسط روزانه بیش از چهارده میلیارد ریال خسارت به حساب بیمه شدگان واریز می گردد.

وي با بيان اين كه هزینه‌های بیمه شدگان تا سه ماه بعد از پایان قرارداد قابل پرداخت است افزود: رقم قطعي هزینه های 12 ماهه  قرارداد سال 96- 95 طی دو ماه آینده مشخص خواهد شد.

مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: از مجموع هزینه های پرداختی 57 درصد مربوط به هزینه های سرپایی و 43 درصد مربوط به هزینه‌های بستری است.

این مقام مسئول با اشاره به تمدید قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان با شرکت بیمه آتیه سازان حافظ از ابتدای آبان ماه سال جاری تا پایان مهر 97 نرخ سرانه ماهانه براي هر نفر از كاركنان رسمي، پيماني و افراد تحت تكفل را مبلغ540  هزار ريال اعلام و ادامه داد:  270 هزار ريال اين رقم توسط كاركنان و مبلغ 270  هزار ريال ديگر آن از محل اعتبارات رفاهي وزارت متبوع تأمين و هر ماه به حساب بيمه شدگان واريز خواهد شد .

وي همچنين نرخ سرانه ماهانه براي هر نفر از كاركنان قراردادي و افراد خانواده آن ها را مبلغ پانصد و چهل هزار ريال دانست و اظهار داشت: در راستاي حمايت از همكاران فرهنگي قراردادي، طي سال جاري بدون افزايش حق بيمه همچون سال گذشته اقدام خواهد و مبلغ سيصد و هفتاد هزار ريال توسط اين افراد و يكصد و هفتاد هزار ريال ديگر از محل اعتبارات رفاهي وزارت متبوع تامين و هر ماه به حساب بيمه شدگان واريز خواهد شد.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی افزود: تعهدات این قرارداد در قیاس با سال گذشته در مواردي نظير بيماري هاي صعب العلاج و پر هزينه، زايمان، عينك و ليزيك افزايش يافته است.

كريمي فر تعهدات جراحی های تخصصی، درمان طبی و سایر اعمال جراحی و کلیه هزینه های پاراکلینیکی و سرپایی را بدون سقف اعلام و بر اساس تعرفه های مصوب کشور دانست.

وی همچنین هزینه های مرتبط با درمان نازایی و ناباروری اولیه، ویزیت پزشکان، فرانشیز دارو در تعهد بیمه همگانی و ملزومات دارویی، هزینه تهیه اعضای طبیعی پیوندی با تایید انجمن های مربوطه را بدون سقف اعلام کرد.

مديركل تعاون و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش، هزینه کلیه تعهدات پس از کسر فرانشیز به استثنای هزینه های بیماران خاص و صعب العلاج را قابل پرداخت دانست و یادآور شد: هزینه درمان این بیماران  اعم از بیمارستانی و دارو بدون در نظر گرفتن هیچ گونه فرانشیز قابل پرداخت است و هزینه داروها ی این بیماران نیز به طور کامل پرداخت می شود.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی در ادامه با اشاره به انعقاد قرارداد همکاری با بیش از 9 هزار مرکز درمانی و بیمارستانی طرف قرارداد با شرکت آتیه سازان حافظ از کلیه فرهنگیان بیمه شده خواست برای انجام امور درمانی به مراکز مربوطه مراجعه و با پرداخت کمترین هزینه خدمات مورد نیاز را دریافت نمایند.

وی همچنین از مراجعه کنندگان بیمه شده به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد با شرکت آتیه سازان حافظ خواست پس از تحویل مدارک به نمایندگی های مستقر در تمام ادارات و مناطق آموزش و پرورش نسبت به دریافت هزینه های خود اقدام کنند.

كريمي فر از همکاران فرهنگي خواست تا 15 آذر ماه سال جاری با مراجعه به ادارات و مناطق محل خدمت خود نسبت به عضویت در پوشش بيمه تكميلي اقدام نمایند.

وي همچنين در خصوص انصراف بيمه شدگان از پوشش بيمه درمان اظهار داشت: افراد متقاضي انصراف بايد تا تاريخ30 آبان 1396 براي تكميل فرم انصراف به ادارات رفاه محل خدمت خود مراجعه و نسبت به انصراف از بيمه اقدام نمايند.

مديركل تعاون و پشتيباني آموزش و پرورش درپايان تاكيدكرد: در غير اين صورت انصراف اين افراد پذيرفته نشده و حق بيمه تكميلي از حقوق نامبردگان نيز كسر خواهد شد.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه