پورتال اداره آموزش وپرورش استان گيلان
کدمطلب: N3INPpil      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ ۱۷:۲۷:۲۴      تعداد بازديد اين صفحه:  ۶۶

نگاهی به سهم " صفر " و تقریباً "صفر" زنان در پست های مدیریتی گیلان

سایت گیل خبر

در پی نشر مطلبی در سایت خبری " گیل خبر " به تاریخ 9 آبان  96 با عنوان "  قابل توجه استاندار گیلان ، نگاهی به سهم صفر و تقریباً صفر زنان در پست های مدیریتی گیلان "، پاسخ اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان به شرح زیر است:

زنان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه نقش سترگی در ایفای نقش های تأثیرگذار برعهده دارند. بر اساس برنامه ششم توسعه اجتماعی،فرهنگی، اقتصادی و سیاسی کشورمان  ، قرار است سهم زنان در امور مدیریتی تا پایان این برنامه، به 30 درصد افزایش یابد.

آموزش و پرورش گیلان در راستای تحقق دستور العمل ابلاغی رئیس جمهور محترم استفاده از قابلیت های بانوان و جوانان توانمند را در دستور کار خود قرار داده است. حضور 5 بانوی فرهنگی در سمت روسای ادارات ستادی اداره کل آموزش و پرورش گیلان _ از جمله اداره استعدادهای درخشان_  و 4 خانم در سمت های معاونت آموزش و پرورش مناطق  به همراه تعداد قابل توجهی در پُست های کارشناس مسئول ، فقط بخشی از توجه دولت به نقش محوری زنان است.

 همچنین در بهره مندی بیشتر  از توانایی های جوانان در ایفای نقش های مدیریتی بیش از 6 نفر از روسا و معاونان اداری آموزش و پرورش مناطق استان گیلان زیر 40 و بعضاً زیر 30 سال، سن دارند.

با توجه به موارد ذکر شده ، راهبرد اساسی دولتهای یازده و دوازدهم ، استفاده از نخبگان و شایستگان در سمت های مدیریتی بدون توجه و تکیه به سن و جنس است. بنابراین اصل بر شایسته گزینی با اولویت بهره گیری از جوانان، در برنامه ششم توسعه تأکید شده است و آموزش و پرورش هم به تأسی  از این نقشه راه ،  گام بر می دارد.

در تازه ترین انتصاب مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان گیلان، انتخاب مشاور اجرایی و همچنین مشاور جوان از بین بانوان، حاکی از رویکرد بزرگترین دستگاه تعلیم و تربیت در استفاده از توانمندی های بانوان شایسته است.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه