پورتال اداره آموزش وپرورش استان گيلان
کدمطلب: RERmFu83      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ ۲۰:۲۷:۴۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۶۲۵

مدیر کل آموزش و پرورش گیلان تکلیف را معلوم کند

پایگاه خبری گیل خبر

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان ، پیرو درج مطلبی با عنوان " مدیر کل آموزش و پرورش گیلان تکلیف را معلوم کند، دریافت پول برای ثبت نام و اعطای کارنامه تا کی ادامه دارد؟ " پاسخ زیر بر اساس  قانون و در چارچوب قانون مطبوعات و رسانه های مجازی و حقیقی جهت تنویر افکار عمومی و درج در رسانه ها تقدیم می شود.

  1. بر اساس اصل 30 قانون اساسی" دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت ، تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد و وسایل تحصیلات عالی را سرحد خودکفایی کشور به طور رایگان گسترش دهد. "

بر اساس این اصل ، در مدارس دولتی ، دریافت هرگونه وجهی غیر از بیمه حوادث دانش آموزی و بیمه مسئولیت به صورت اجباری خلاف قانون است و مدیری که هنگام ثبت نام یا تحویل کارنامه دانش آموزان، آنان را مجبور به پرداخت وجهی نماید، متخلف است. اما توجه داشته باشیم که آموزش و پرورش متعلق به همه مردم است و با توجه به انتظارات فزاینده مردم از این نهاد تأثیرگذار ، کمک های مادی و معنوی مردم به مدارس ، ضروری و اجتناب ناپذیر است و خوشبختانه شهروندان عزیز به ویژه خیرین محترم با درک این موضوع با کمک های داوطلبانه ، کمک های شایانی به فرآیندهای آموزشی و پرورشی نمودند.

  1. پرداخت وجوه از سر ترس و اجبار ، نه در شأن ملّت شریف ایران است، نه در شأن کارگزاران دولت در نظام جمهوری اسلامی ایران به ویژه در دولت تدبیر و امید. آن چه که مبنای عمل در دریافت و پرداخت وجوه در مدارس است، قانون می باشد.
  2. موارد گوناگون بازرسی از مدارس و برخورد با خاطیان ، حکایت از این دارد که همه کوشش مدیران معطوف به آسان سازی فرآیند ثبت نام و تحقق برنامه ثبت نام آسان و پوشش حداکثری تحصیل دانش آموزان است. آمار پوشش تحصیلی بیش از 98 درصدی در مدارس استان گیلان، حکایت از این دارد که گستردگی مدارس، انعطاف پذیری و وجود مدارس در جای جای استان توانسته است از ترک تحصیل و باز ماندن دانش آموزان از تحصیل ، جلوگیری کند.
  3. آموزش و پرورش از همه حقوق مادی و معنوی خود در حوزه های گوناگون دفاع می کند. عدم پرداخت عوارض شهرداری از سوی برخی شهرداری ها  و طرح این موضوع در جلسات شورای آموزش و پرورش شهرستان ها و استان به دفعات و پیگیری مقامات استانی و کشوری و نامه نگاری های گوناگون حکایت از تلاش مدیران در این زمینه دارد.

امیدواریم در سایه هم افزایی، هم گامی و هم زبانی همه مردم، مسئولان و رسانه ها شاهد احقاق حقوق مادی و معنوی آموزش و پرورش باشیم. میزان پرداخت عوارض شهرداری در طی سالهای گذشته ، نظام مند و افزایش یافته است.

 

مهدی حاجتی

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه