پورتال اداره آموزش وپرورش استان گيلان
کدمطلب: fDkrr4uZ      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۸ ۱۰:۳۳:۴۳      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۴۸

برگزاری جشن تکلیف پسران در مدارس رضوانشهر

جشن تکلیف پسران در 3 مدرسه رضوانشهر با شرکت 244 دانش آموز برگزار شد.

در این مراسم معنوی که به طور نمادین در مدرسه شبانه روزی امام خمینی پونل رضوانشهر برگزار شد،  حجت الاسلام والمسلمین رضایی  از روحانیون شهرستان رضوانشهر  دوران تکلیف را دوران پذیرفتن مسئولیتهای مهم دینی و و اجتماعی عنوان کرد .

وی  تصریح کرد: چنانچه انسانها  مصادف با سن تکلیف در انجام فرایض و واجبات خود تلاش کند بی شک  اسیر هوای نفس نمی گردند.

رضایی  از نماز به عنوان نماد اتصال انسان با خدا یاد کرد و اظهار داشت: افرادی که به سن تکلیف می رسند باید در کنار تمامی اعمال نیکی که انجام می دهند، به نماز توجه ویژه داشته باشند زیرا اعمال انسان در صورتی مورد قبول حضرت حق قرار می گیرد که نماز وی مورد قبول واقع شده باشد. 
در این مراسم  معنوی حافظ شکوری معوان پرورشی و تربیت بدنی اداره  اموزش و پرورش  رضوانشهر نیز جشن تکلیف را آیینی ارزشی و ورود به عرصه تکلیفهای شرعی دانشت و ابراز داشت: حقیقتاً سن تکلیف، سر آغاز و طلوع تحول و مرحله پراهمیتی در زندگی انسان برای ورود به عوالم معنوی است.

 
در پایان این مراسم معنوی دانش آموزان نماز ظهر وعصر را به جماعت برگزار کردند و  به همه دانش اموزان پسر دوره متوسطه   لوح یاد بود تکلیف اهدا شد.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه