پورتال اداره آموزش وپرورش استان گيلان
کدمطلب: 8hRiL8Rm      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۱۶:۳۸:۰۶      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۹۵
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان:

لزوم شناخت همه جانبه مربیان و خانواده ها برای مقابله با آسیبهای اجتماعی

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: اولین قدم برای مقابله با آسیب های اجتماعی این است که مربیان مدرسه و خانواده ها نسبت به آسیب های اجتماعی شناخت پیدا کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، مهدی حاجتی در ششمین جشنواره دانش آموزی جشنواره نوجوان سالم گفت: اگر آسیبهای اجتماعی درست شناخته نشوند و مربیان و مشاوران با این ناهنجاریها منطقی برخورد نکنند، فرد، خانواده و جامعه دچار آسیبهای جبران ناپذیری خواهد شد. وی با اشاره به آسیبهایی که نوجوانان و جوانان راتهدید می کند، خاطرنشان کرد: اعتیاد و استفاده نابجا از شبکه های اجتماعی از جمله مواردی است که باید با کار فرهنگی پیگیر نگرش جوانان را هدایت کنیم. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: مربیان و مشاوران باید در مراقبت از دانش آموزان حساس باشند و آنها را در مقابل آسیب های اجتماعی واکسینه کنند. حاجتی، خشونت، گرایش به دخانیات و اختلافات خانوادگی را از عوامل افت تحصیلی دانش آموزان ذکر کرد که با برنامه ریزی و همراهی سازمانهای حمایتی مانند بهزیستی می توانیم این معضلات را ریشه کن کنیم. وی در بخش دیگری با اشاره به همکاری خانه و مدرسه و نقش آن در کاهش آسیبهای اجتماعی خاطرنشان کرد: آموزش خانواده ها و دانش آموزان و همراهی آنان در فرآیند مدیریت مدرسه باید اصل قرار گیرد تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت خانواده ها در جهت کاهش معضلات اجتماعی گام برداریم.

شاهکویی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان هم در این همایش گفت: دشمن بعد از شکست در میادین نظامی به عرصه فرهنگ روی آورده است و جشنواره نوجوان سالم در جهت توانمند سازی و فرهنگ سازی خانواده ها و دانش آموزان است.  وی با اشاره به مرگ روزانه 8 نفر در اثر اعتیاد خاطرنشان کرد: باید مهارت های کلامی و  قدرت " نه گفتن"  را به نوجوانان و جوانان آموزش دهیم تا اثرات سوء مواد مخدر را در کشور کاهش دهیم.

نوبخت معاون فرهنگی و توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی گیلان در مراسم جشنواره دانش آموزی نوجوان سالم گفت: بر اساس تفاهمنامه مشترک بین آموزش و پرورش و بهزیستی استان طرح مشارکت اجتماعی برای اولین بار با هدف مشارکت خانواده ها و دانش آموزان در مبارزه با معضلات اجتماعی در 10 مدرسه متوسطه اول  رشت اجرا شده است.

سید امیر فرّ حسینی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به برگزار شدن ششمین دوره جشنواره نوجوان سالم در استان یادآور شد: در این دوره 6 هزار و 847 نفر از فرهنگیان، دانش آموزان و اولیا در بخش های : مقاله، ایده پردازی، نرم افزار، فیلم، عکس، روزنامه دیواری و نقاشی شرکت کردند که در نهایت 135 اثر برتر در این جشنواره برگزیده شدند. 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه