پورتال اداره آموزش وپرورش استان گيلان
کدمطلب: l7ISrosX      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۱۸:۳۵:۵۸      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۰۷
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گیلان خبر داد:

تحصیل 22 هزار و 349 هنرجو در 303 هنرستان دولتی و غیر دولتی استان

معاون آموزش و پرورش استان گیلان گفت: از این تعداد، 10 هزار و 542 هنرجو در شاخه فنی و حرفه ای و 11 هزار و 807 نفر هم در مقطع کار دانش به تحصیل مشغول هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان ، جابر اخلاقی با اشاره به تنوع تولیدات در هنرستان ها گفت: در هنرستان های کشاورزی محصولاتی مانند: برنج، مرغ و ماهی و در سایر هنرستان ها آثار گرافیکی ، نقاشی، نرم افزارهای آموزشی ، محصولات صنایع چوب و انواع صنایع دستی تولید می شود. وی خاطرنشان کرد: درآمد حاصله  از محل فروش این محصولات سالانه 20 تا 30 میلیون تومان بوده که برای دانش آموزان هنرستانهای شبانه روزی هزینه می شود. معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گیلان برگزاری نمایشگاه دست ساخته های دانش آموزان در دهه فجر و همچنین ویژه برنامه های هفته مشاغل را از مهم ترین اقدامات معاونت آموزش متوسطه در عرضه و توزیع محصولات هنرستانها ذکر کرد. اخلاقی در ادامه با اشاره به اهمیت روز آمد کردن وسایل تولید هنرستانها گفت: در این راه با وجود قابلیت ها و توانمندی های خوبی که در هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش وجود دارد ، نبودن دستگاههای جدیدبرای ساخت محصولات مختلف، فقدان اعتبار برای خرید مواد مصرفی جهت ساخت محصولات مختلف در رشته های برق، رایانه، طراحی دوخت، گرافیک عکاسی و صنایع چوب را از مهم ترین مشکلات هنرستانهای گیلان به شمار می رود.  

گفتنی است 35 درصد دانش آموزان دوره دوم متوسطه استان گیلان در هنرستانهای کاردانش و فنی و حرفه ای درس می خوانند.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه