پورتال اداره آموزش وپرورش استان گيلان
کدمطلب: kUE79vp4      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ ۲۳:۴۶:۱۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۳۵
مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان خبرداد:

31 هزار و 500 نفر در گیلان عضو انجمن اولیا و مربیان هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: در 3500 مدرسه گیلان انجمن های اولیا و مربیان تشکیل شده و 31 هزار و 500 نفر عضو این انجمن ها هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان ، مهدی حاجتی در همایش اعضای شورای انجمن اولیا و مربیان استان گفت: رسالت خطیر آموزش و پرورش ، تربیت انسانهایی خلّاق و پایبند به ارزش های الهی است و در این راه همدلی خانواده ها نقش بسزایی دارد. وی با اشاره به نقش محوری مدرسه در تربیت دانش آموزانی در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران ، خاطرنشان کرد: مسئولیت پذیری، عشق به اسلام و اعتقاد به پیشرفت ایران ثمره تربیت چنین دانش آموزانی است. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در ادامه افزود: مدرسه دارای سه ضلع : خانواده، معلم و دانش آموز است که مدیر مدرسه حلقه وصل این مجموعه است و هرگاه این اضلاع تعلیم و تربیت به هم  نزدیک شود در فرآیند آموزش و پرورش موفق خواهیم شد. حاجتی با اشاره به تلاش دولت در فراگیر شدن تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم گفت: فراهم آوردن فرصت تحصیل رایگان برای همه کودکان ایران زمین  نشان از اهتمام  نظام جمهوری اسلامی به آینده این کشور است.

محمد رضا ولی زاده رئیس اداره توسعه انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش هم در این همایش گفت: جذب مشارکتهای فکری، مشورتی ، مهارتی و مالی از اهداف تشکیل انجمن های اولیا و مربیان است و نگاه مالی آخرین اولویت به این انجمن هاست.  وی افزایش ارتباط والدین را با ساختار آموزش و پرورش و ارتقای کارکرد این انجمن ها را از دلایل تشکیل شورای انجمن اولیا و مربیان ذکر کرد. ولی زاده در پایان گفت: تشکیل شورای عالی انجمن اولیا و مربیان کشور را  گامی در جهت همگرایی بیشتر مردم  و آموزش و پرورش دانست که در ارتقای این همکاری ها موثر است.

نقی اسدی رئیس انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش گیلان نیز در این نشست گفت:  در جهت افزایش سطح دانش و آگاهی اولیا بیش از 3500 دوره کلاسهای آموزش خانواده و 900 دوره آسیبهای اجتماعی برگزار شده است . وی در ادامه به افزایش کمک های داوطلبانه اولیا به انجمن های مدارس اشاره کرد و افزود: در سال تحصیلی جاری اولیا 16 میلیارد تومان به مدارس کمک کردند که نسبت به سال قبل دو برابر بیشتر است.

در پایان از 19 عضو شورای انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان گیلان تقدیر شد.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه