پورتال اداره آموزش وپرورش استان گيلان
کدمطلب: zvECtp7L      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ ۱۳:۳۸:۳۱      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۶۵
معاون پرورشی و تربیتی آموزش و پرورش استان گیلان خبر داد:

فعالیت 53 مدرسه امین در گیلان

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورشی گیلان گفت: 53 مدرسه امین شامل 46 مدرسه دخترانه و 7 مدرسه پسرانه به ارائه خدمات آموزشی اشتغال دارند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان ، نورالله اکبری با اشاره به دو شیوه مدیریت در مدارس امین ، گفت: در مدارس نوع اوّل ، مدیر مدرسه با هماهنگی آموزش و پرورش و حوزه های علمیه انتخاب و برای حضور دانش آموزان، آزمون ورودی برگزار می شود و در مدارس نوع دوم که بیشترین تعداد این مدارس را شامل می شود، فعالیتهای فوق برنامه پرورشی در مدارس مستعد با حضور روحانی تمام وقت انجام می شود.

وی افزود: فقدان پیوست فرهنگی برای کتب درسی دانش آموزان ما را از سبک زندگی اسلامی دور می کند و کاربرد آموزه های قرآنی  در همه علوم اثرگذار است.  

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان در پایان  با اعلام آمادگی در اجرای تفاهم نامه همکاری با حوزه های علمیه و همچنین سند تحول بنیادین، ابراز امیدواری کرد: که حضور طلاب توانمند در مدارس گیلان بتواند منشأ برکت برای پرورش نسل پویا و مجهز به دانش همراه با تقوای الهی باشد .

مدارس امین با هدف پاسخ به شبهات و پرورش دینی دانش آموزان ، در گیلان آغاز به کار کرد و اولین مدرسه با عنوان بشارت در  آستانه اشرفیه و در  سال تحصیلی 89 _ 88 گشایش یافت.

در سال تحصیلی گذشته 1680 پسر و 8968 دختر در مدارس امین گیلان به تحصیل مشغول بودند.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه