پورتال اداره آموزش وپرورش استان گيلان
کدمطلب: gQg4D1wr      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ ۰۹:۱۳:۵۵      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۱۰

آغاز رقابتهای سومین دوره پارالمپياد درون مدرسه اي گیلان

سومین دوره پارالمپیاد ورزشی درون مدرسه ای سال تحصیلی 96-1395 استان گیلان در مدرسه مهارت حرفه ای متوسطه حورا برگزار شد.

سید امیر فرحسینی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گیلان  در حاشیه این مراسم با اشاره به نقش موثر فعالیت های حرکتی و ورزشی در تربیت کودکان و نوجوانان، گفت: نیاز به تحرک و ورزش در مدارس استثنایی ضروری است.

وی افزود: پیشگیری از پیشرفت اختلال های جسمی و روانی دانش آموزان استثنایی، توسعه و ارتقای آمادگی جسمانی و مهارت های ورزشی، ارتقای سطح سلامت جسمی ، روانی و شناسایی و پرورش استعدادهای ورزشی دانش آموزان با نیاز های ویژه را از مهمترین اهداف برگزاری پارالمپیاد ورزشی درون مدرسه ای در مدارس استثنایی برشمرد.

رئيس اداره آموزش و پرورش استثنايي گيلان نیز در این مراسم گفت: در پارالمپیاد درون مدرسه ای بر اهمیت ورزش و فعالیت جسمانی در سلامت جسم و روح دانش آموزان بر اساس تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی برتحصیل، تهذیب و ورزش تاکید شده است. وی ایجاد شور، رقابت سالم و تقویت اعتماد به نفس در مدارس را زمینه ساز ورزش قهرمانی دانست و افزود: سال گذشته با برگزاری این طرح ، دانش آموزان مستعد شناسایی شده و با اعزام به مسابقات کشوری ، موفق به کسب 26 مدال انفرادی و  3 مقام تیمی شدیم.

شایان ذکراست سومین پارالمپیاد ورزشی درون مدرسه ای استثنایی کشور در طول سال تحصیلی جاری در راستای عملیاتی کردن سند تحول بنیادین و پرورش قوای جسمانی، روحی، اجتماعی و فرهنگی دانش آموزان با حضور بیش از دو هزار نفر از دانش آموزان در سه بخش بازیهای دبستانی، پرورشی و بومی  محلی و نیز رشته های ورزشی آموزشگاهی در حال اجرا است.

این المپیاد ورزشی در رشته های ایستگاه های ورزشی گویرانی، تنیس روی میز، والیبال، ایستگاه های آمادگی جسمانی،  بازی های بومی- محلی،  طناب زنی، گلبال، شطرنج نابینایان و طناب کشی برگزار می شود.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه