پورتال اداره آموزش وپرورش استان گيلان
کدمطلب: 9ql3kp8x      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ ۰۷:۴۷:۵۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۵۷

پيام تسليت وزير آموزش و پرورش به مناسبت درگذشت دكتر علي شريعتمداري

وزير آموزش و پرورش به مناسبت درگذشت دكتر علي شريعتمداري، استاد تعليم و تربيت كشور، پيام تسليتي صادر كرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، متن پيام تسليت دكتر فخرالدين دانش آشتياني به شرح زيراست :

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انااليه راجعون

بار ديگر ستاره اي درخشان از سپهر علم و فضيلت غروب كرد. دكتر علي شريعتمداري ، چهره ماندگار علمي كشور و عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي درگذشت.

وي كه انساني به غايت آزموده و فروتن بود، همپايه دانش، بينشي عميق داشت و به اندازه تعلم، تجربه اندوخته بود. دكتر شريعتمداري، دانشمندي صاحب اثر و شخصيتي وارسته بود و در طول حيات علمي پربارش، تأليف و ترجمه ده ها عنوان كتاب و مقاله علمي، اجتماعي، فرهنگي و تربيتي را در كارنامه علمي خود داشت. آثار فاخر ايشان به حقيقت منشاء بركات بسيار در حوزه علوم تربيتي در سطح ملي و بين المللي بوده و خواهد بود.

دكتر شريعتمداري  خدمات آموزشي خود را از حوزه آموزش و پرورش با سمت آموزگاري و دبيري آغاز كرد  و در ادامه با احراز رتبه دانشياري و استادي در دانشگاه هاي بزرگ كشور به تدريس در حوزه تعليم و تربيت پرداخت .

 هرچند چراغ عمر دنيايي آن دانشمند روشن ضمير به خاموشي گراييد، اما به يقين، خدمات شايسته علمي و فرهنگي ايشان چون خورشيدي رخشان بر تارك اين سرزمين خواهد درخشيد.

گرچه غم فقدان آن فرهيخته فرزانه به توصيف در نخواهد آمد، اينجانب، رحلت جانگداز آن دانشمند ارجمند را به جامعه علمي و دانشگاهي،  فرهيختگان و فرهنگيان ، اصحاب قلم  و انديشه به ويژه خانواده معزّاي آن فقيد سعيد تسليت مي گويم و از درگاه يگانه عليم براي آن عزيز از دست رفته، غفران الهي و براي بازماندگان و جامعه فرهيختگان حوزه تعليم و تربيت كشور، صبر و اجر جميل مسئلت دارم.

 

دکتر علی شریعتمداری از همان ابتدای تشکیل نظام جمهوری اسلامی حضور در سمت های مهم و حساسی مانند: عضویت در ستاد و شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت فرهنگ و آموزش عالی ، ریاست گروه برنامه‌ریزی درسی رشته‌ های علوم انسانی، عضویت در هیئت مرکزی گزینش و استخدام عضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، عضویت در شورای پژوهش‌های علمی کشور، عضویت در هیئت رئیسه انجمن‌ ایرانی تعلیم و تربیت و ... را نیز در کارنامه خود دارد فلسفه تعلیم و تربیت، و نیز انجمن روانشناسی ایران را در کارنامه پربار زندگی خود دارد.

ایشان به پاس خدمات علمی و فرهنگی، مدال درجه یک علمی و نشان درجه یک تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی ایران و لوح چهره ماندگار علمی کشور را نیز دریافت کرده است.

از جمله آثار علمی مرحوم دکترشریعتداری می توان به کتاب‌های آموزش در حوزه و دانشگاه، روشنفکر کیست؟، تعلیم و تربیت اسلامی، جایگاه علوم انسانی در تولید علم، چگونگی ارتقاء سطح علمی کشور، نقد و خلاقیت در تفکر، نقد آرا برخی از دانشمندان معاصر و... اشاره کرد.

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه