خانه
تماس با ما
نقشه سایت
 
 
  
 
 
 
دیدار مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان با فرهنگیان شهرستان آستارا مدیرکل آموزش و پرورش در سفر خود به آستارا با فرهنگیان این شهرستان دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان آستارا ،نشستی صمیمی با حضور ایوب نجف زاده مدیر کل آموزش و پرورش ،محمدحسین رمضانی معاون پشتیبانی و جمعی از کارشناسان اداره کل با مدیران و معاونان مدارس شهرستان در محل کانون امام خمینی (ره) برگزار گردید

  نجف زاده در سخنانی  ضمن تبریک به مناسبت خلق حماسه سیاسی توسط ملت همیشه در صحنه ایران، به اقدامات انجام یافته در تحقق اهداف تحول بنیادین در آموزش و پرورش اشاره نموده و گفت : جوامع امروزه مرتباً در حال تغییر و دگر گونی است. همه چیز در زمینه فن آوری و ابزار و وسائل تولید در صنعت، کشاورزی، خدمات، آموزشی، فرهنگی و ... به طور مداوم در حال تغییر است. بنابراین آموزش و پرورش نیز باید در این راستا تعییر یابد و متحول شود. زیرا آموزش از یک سو منشا این تغییرات اجتماعی است و از سوی دیگر خود تحت تأثیر این تغییرات است، مراکز آموزشی با اجرای برنامه های آموزشی در زمینه تکنولوژی، مدیریت و بهبود کارایی سازمانی، مبانی فکری، ذوقی و خلاقیت و نوآوری را در جوانان ایجاد می کنند و از طرف دیگر همین نوآوری ها و دگر گونی ها ی اقتصادی و اجتماعی، تحول آموزش و پرورش را در پی دارد، آموزش و پرورش می تواند کارگزار یا عامل تغییر اجتماعی یا شرط و لازمه تغییر در جامعه و یا نتیجه و معلول تغییر در سایر نهادها ی اجتماعی که با آموزش و پرورش در ارتباطند، باشد.

  وی در ادامه افزود: جامعه جهانی با سرعت به سمت اطلاعاتی شدن پیش می‌رود و ما برای این که از این قافله عقب نمانیم باید به طور مستقیم در جریان تولید اطلاعات جهانی قرار داشته باشیم و این الزامی است که شرایط نوین دنیا می‌طلبد به همین دلیل فرزندان ما نیز باید بیاموزند که در جامعه اطلاعاتی چگونه می‌توانند دیتا تولید و چگونه آن را مصرف کنند. وی تاکید کرد:ایجاد مدارس هوشمند در همین راستا، یکی از الزامات جامعه جوان ما محسوب می‌شود.

فاضل تعلیمیان مدیرآموزش و پرورش آستارا در ادامه  ، با تقدیر و تشکر از حضور مدیر کل و همراهان گفت: هنر مدیران در برقرای ارتباط، بیش ترین نقش را در فعال سازی و پویایی و کارآمدی مدرسه دارد و می تواند برای جلب مشارکت ها انگیزه ایجاد کند پیوند و ارتباط مدیران مدرسه های همجوار با هم و ایجاد پیوند و ارتباط بین خانه و مدرسه، معلمان و شاگردان، و عوامل مدرسه با عوامل موثر در جامعه ی محلی که از طریق نمایندگان انجمن اولیا و مربیان صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: برای استفاده از ظرفیت های عظیم موجود در جامعه ی محلی، از مهم ترین وظایف مدیران به شمار می رود ؛ زیرا زمینه ساز تبدیل مدیریت منفعل و هزینه ساز به مدیریت فعال و برنامه ریز است و از تکرار و روز مرگی جلوگیری می کند.

 

منبع: روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش گیلان
 
امتیاز دهی
 
 

.
.
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (meduguest)


Powered By Sigma ITID.